O firmě

Extraplast v číslech

 • 40+ zaměstnanců
 • 31 let na trhu
 • 3 směnný provoz
 • 50+ zákazníků
 • 350+ profilů

Co umíme

V čem se lišíme od konkurence

 • XJsme menší a flexibilní
 • XJsme schopni rychle reagovat na požadavky zákazníků
 • XVyrábíme to, co zákazníci skutečně potřebují
 • XNavrhujeme vhodné řešení i materiály
 • XDlouholetá spolupráce
 • XBohaté zkušenosti

Využití našich výrobků

Co děláme s odpady

Certifikáty a osvědčení

ISO 9001

Zkušební protokol

Zkušební protokol

Zkušební protokol

Jsme plastikářská firma, která byla založena panem L. Ondráčkem začátkem roku 1993. Zpočátku jsme fungovali jako obchodní společnost a od roku 1995 jsme zahájili vlastní výrobu plastových profilů. Naše plastové profily mají široké využití, např. ve stavebnictví a nábytkářském průmyslu. Vyrábíme těsnění pro technické aplikace, plastové hadičky a trubičky z různých typů polymerních materiálů.

Z hlediska materiálů zpracováváme polyvinylchlorid (PVC-P, PVC-U), polyetylén (HDPE, LDPE), polypropylén (PP, kopolymery PP), termoplastické elastomery (TPE), polyamid (PA), polykarbonát (PC), polybutyléntereftalát (PBT), polyoximetylén (POM) a další materiály.

Disponujeme konstrukčními kapacitami pro vlastní vývoj profilů. Jsme zákaznicky orientováni, to znamená, že vyvíjené produkty odpovídají přímo potřebám jednotlivých zákazníků.

Strojní vybavení zahrnuje jednošnekové i dvojšnekové vytlačovací stroje, koextruzní linky a velkou variabilitu dokončovacích zařízení jako jsou řezací, sekací, navíjecí, potiskovací a balící zařízení. Naše výrobky jsou určeny pro další zpracování. Zákazníci jsou zpracovatelé z tuzemska, ze Slovenska, Německa, Francie a Polska.

Sídlem naší firmy je město Napajedla, průmyslová zóna bývalé společnosti ČKD Slavia. Máme vlastní výrobní prostory, přičemž část prostor byla zrekonstruována pro potřeby instalovaných technologií a část výrobních a skladovacích hal byla nově vybudována.

ZAVEDENÍ VÝROBY KOMPOUNDU S RETARDÉREM HOŘENÍ PRO CHRÁNIČKY NA BÁZI HDPE CZ.01.1.02/0.0/0.0/20_318/0024035 je spolufinancován Evropskou unií.
Inovace ve společnosti Extraplast je spolufinancována Evropskou unií.

Firma Extraplast s.r.o. realizovala v letech 2015-2018 projekt, který je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Název programu: Inovace – Inovační projekt – Výzva I

Název projektu: Inovace ve společnosti EXTRAPLAST s.r.o.

Registrační číslo projektu: CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_014/0005583

Stručný popis projektu:

Cílem projektu je zavedení nového produktu v podobě trubičky HDPE pro zafukování, která byla předmětem vlastního vývoje a zavedení nového výrobního procesu.

1. etapa
Projekt je vnitřně strukturován na dílčí etapy a dodávky. V rámci 1. etapy byla realizována dodávka těchto technologií: jednošnekový vytlačovací stroj, jednošnekový koextruzní vytlačovací stroj (2 ks), koextruzní vytlačovací hlava a kalibrační zařízení, filtr taveniny, odtahové zařízení, navíjecí zařízení a nožová řezačka pro řezání trubek.

2. etapa
V průběhu roku 2017 byla realizována 2. etapa projektu, v rámci níž byla výrobní linka doplněna o zubové čerpadlo, laserové měřicí zařízení, popisovací zařízení vhodné pro HDPE, gravimetrický automatický navažovací systém a kontrolní přístroj pro měření indexu toku taveniny vstupních surovin HDPE.

3. etapa
Během závěrečné etapy projektu, která byla zahájena v roce 2017 a pokračovala v první polovině roku 2018, bylo pořízeno zařízení na měření tloušťky stěny, koronizační zařízení a navíjecí zařízení pro převíjení trubiček.

Výrobní linka na výrobu trubičky HDPE pro zafukování byla uvedena do trvalého provozu 15.5.2018.